«Зелений» тариф для юридичних осіб є механізмом, за допомогою якого держава збільшує частку відновлюваних джерел енергії в Україні та знижує залежність від газу, вугілля, нафти та інших енергоносіїв. Завдяки йому в країні відкриваються нові сонячні електростанції, вироблення енергії якими сягає 8% від загального обсягу. За правильного підходу на «Зеленому» тарифі можна добре заробити. Ви отримуватимете стабільний пасивний дохід, продаючи вироблену енергію державі або місцевим компаніям.

«Зелений» тариф для юридичних осіб прив’язаний до євро. Він становить 10,61 євроцента/кВт-год для наземних станцій та 11,55 євроцента/кВт-год для станцій, розміщених на дахах. Термін дії тарифу – до 1 січня 2030 року. Практика показує, що всі зроблені вкладення повністю окупаються за 6–7 років, після чого станція приносить чистий прибуток. Середній термін служби обладнання становить 30–40 років, тому ви багато разів повернете зроблені інвестиції.

Особливості та нюанси

«Зелений» тариф для юридичних осіб в Україні діє для станцій, потужність яких становить від 30 кВт до 5 МВт. З 2023 року цю норму буде знижено до 1 МВт, тому є сенс запустити вироблення до цього часу. Установку фотомодулів (сонячних панелей) можна проводити як на земельних ділянках, так і на покрівлях (за умови, що вони мають достатню площу). Відпускні ціни на енергію, вироблену понад зазначені норми, визначаються за допомогою аукціонів. Початковим тарифом є ​​«Зелений». Далі йдуть ставки зниження між учасниками ринку. Переможцем стає той, хто запропонує мінімальну вартість. Він отримує державну підтримку і може розраховувати на викуп усієї енергії, виробленої станцією.

Розглянемо, які документи потрібні, щоб оформити «Зелений» тариф для юридичних осіб в Україні. Вам знадобляться:

 1. Примітка, в якій необхідно описати інформацію про суб’єкт господарювання. У ній вказують форму власності, плановану потужність станції та її характеристики.
 2. Розрахунок вартості виробленої електрики за загальноприйнятим зразком.
 3. Документи, що підтверджують витрати на виробництво енергії. Зазвичай під цим мають на увазі папери, які підтверджують суми, витрачені на закупівлю товарів, довідки про співробітників, вартість основних фондів та ін.
 4. Пояснювальна записка до робочого проєкту, де описані основні нюанси будівництва об’єкта.
 5. Копії ТУ та декларації щодо початку будівництва, а також декларація, яка підтверджує готовність об’єкта до запуску.

Можуть знадобитися інші папери. Їх готують та передають до НКРЕКП. Процедура безкоштовна. Рішення щодо підключення «Зеленого» тарифу приймається протягом 45 днів.

Працюючи з СОНЦЕПРОМ ви отримуєте:

Актуальні ціни на автономні сонячні електростанції для дому, приємні знижки для постійних клієнтів, підрядників і будівельних компаній.

Безкоштовний розрахунок вашої майбутньої геліосистеми з урахуванням можливості її розміщення на ділянці. Ви дізнаєтеся загальну вартість будівлі, термін її окупності.

Офіційну гарантію на все обладнання. Також ми проводимо технічне обслуговування геліосистем після завершення гарантійного терміну.

Які кроки необхідно пройти

Щоб підключити «Зелений» тариф для бізнесу, юридичним особам необхідно:

 1. Пройти процес реєстрації у податковій інспекції. Можна створити як нову юрособу, так і використовувати вже існуючу. Якщо ви вже зареєстровані, то просто до правовстановлюючих документів потрібно внести пункт, що ви маєте право займатися виробництвом та продажем електроенергії.
 2. Здобути права на земельну ділянку. Причому призначення має бути відповідним (земля для енергетики, промисловості, зв’язку та інших.). Якщо у вас є земля, але має інший статус, то необхідно переоформити її. Якщо ділянки немає, то можна придбати її або оформити у довгострокову оренду.
 3. Розробити техніко-економічне обґрунтування. Це не обов’язковий етап, але його слід пройти, якщо ви хочете розуміти, з чим вам доведеться мати справу, які проблеми з’являться при запуску станції. Отримати потрібні дані для ТЕО можна в Укренерго.
 4. Створити проєктну документацію. Звертайтеся до нашої компанії. Ми виконаємо всі необхідні завдання та створимо потрібні плани, креслення та пояснювальні записки.
 5. Побудувати станцію та ввести її в експлуатацію. У процесі також знадобиться оформлення документів. Це, наприклад, декларація про початок будівництва, проведення підготовчих робіт та ін.
 6. Отримати ТУ, підписати договір про приєднання до мережі. Додатково проводиться розробка проєктної документації.
 7. Побудувати електроустановки інженерного забезпечення. Проводяться всі необхідні роботи, після чого отримується ліцензія на виробництво енергії.

Після цього потрібно буде укласти договір на продаж електроенергії та почати її реалізовувати. Всі питання щодо оформлення документів та проходження вищеописаних етапів ми візьмемо на себе. Вам залишиться лише займатися бізнесом та заробляти гроші. Ми займаємось створенням електростанцій будь-якого рівня складності та їх монтажем по всій території України. Телефонуйте, ми детально проконсультуємо вас та допоможемо прийняти правильне рішення.

Для одержання індивідуального прорахунку, будь ласка, заповніть цю форму:

  Відправляючи форму, ви погоджуєтеся з політикою конфіденційності