«Зелений тариф» для приватних осіб — це спеціальний механізм, що діє в Україні та європейських країнах, який допомагає знизити навантаження на ТЕЦ, стимулювати розвиток відновлюваних джерел енергії та згладити добові пікові навантаження на виробників енергії. Найчастіше його підключають до сонячних електростанцій. Держава викуповує у приватних осіб надлишки електрики в кілька разів дорожче за вартість тарифів споживання, завдяки чому геліостанції повністю окупаються за 3,5–4 роки. Після цього вони приносять власникам чистий прибуток.

Середній термін служби станцій становить 30–40 років. Зазначимо, що «Зелений тариф» для приватних осіб в Україні у 2021 році становить 0.164 євроценти. Це майже втричі дорожче, ніж вартість кіловата енергії при закупівлі у міських мережах. Цей механізм компенсації діє до 2030 року, тому ви гарантовано окупите всі зроблені вкладення.

Особливості та нюанси

Дія «Зеленого тарифу» регулюється Законом України «Про електроенергетику» за номером 575/97-ВР від 16 жовтня 1997 року (зокрема, статтею 17 пункт 1) та Законом України «Про альтернативні джерела енергії» за номером 555-IV від 20.03.2003 р. Також цю норму передбачено постановою НКРЕКП №725 від 25.03.2020. Сонячна станція під «Зелений тариф» для приватних осіб не повинна бути потужнішою за 30 кВт/год за генеруючою установкою (інвертором) і може розміщуватися як на даху або фасаді житлового будинку або господарських будівель, так і на земельній ділянці, призначеній для обслуговування житлового будинку (з обов’язковою наявністю такого, зданого в експлуатацію).

Розглянемо основні нюанси даного механізму:

 1. Отримувати ліцензію або оформлятися як приватний підприємець власнику станції не потрібно.
 2. Виробляти чи продавати енергію може фізична особа. Якихось реєстрацій проводити не потрібно.
 3. Держава через постачальників електроенергії (компанії енергозбуту та трейдингу) викуповує весь обсяг виробленої енергії за умови, що потужність інвертора не перевищує 30 кВт/год. Потужність фотомодулів не регулюється.

Зазначимо, що тариф є єдиним, підтверджувати його у НКРЕКП немає потреби. Він прив’язаний до євро, тож інфляція гривні його не стосується. Виплати здійснюються щомісяця виходячи з показників двостороннього лічильника. 

Які геліостанції підходять під «Зелений тариф»

Перш ніж встановити сонячну електростанцію у приватному будинку, необхідно розібратися з тим, якими вони бувають. Існує три основні варіанти:

 1. Автономні. Вони монтуються там, де немає можливості підключення до електромережі постачальника, або вартість цієї процедури невиправдано висока. Зазвичай установку автономних станцій здійснюють у тому випадку, якщо будинок знаходиться далеко від ліній електропередач або у важкодоступних місцях. Автономна електростанція не дозволяє працювати з «Зеленим тарифом», оскільки все вироблення електроенергії витрачається всередині домоволодіння.
 2. Мережеві. На відміну від автономних, станції підключаються до ліній електропередач. Вони розраховані на роботу з «Зеленим тарифом». У них зазвичай немає акумуляторних батарей, тому вони не вміють накопичувати енергію, а просто зливають її до місцевих мереж. Цей варіант коштує найдешевше і швидко окупається. У нічний час домогосподарство споживає енергію з мережі.
 3. Гібридні. Вважаються універсальними. Вони можуть забезпечувати енергією будинок вночі за рахунок наявності акумуляторів. Надлишки продаються до місцевих мереж за «Зеленим тарифом». Це найдорожчий варіант, але при цьому дуже практичний. Ви зможете жити автономно, не залежати від зовнішнього постачальника електроенергії та отримати пасивний дохід.

Має сенс встановити сонячну станцію для приватного домоволодіння мережного або гібридного типу. Перший варіант дешевше і швидко окупається, але вам доведеться купувати енергію вночі або іноді в зимовий період в умовах недостатньої сонячної інсоляції. При цьому її вартість буде майже втричі дешевша, ніж вашої, тому всі витрати перекриватимуться. Гібридні станції має сенс встановлювати, якщо ви хочете убезпечити себе від катаклізмів та поломок електромережі. З нею ви завжди будете з електрикою, що дуже важливо в зимовий період, особливо якщо опалення будинку здійснюється електрокотлом.

Працюючи з СОНЦЕПРОМ ви отримуєте:

Актуальні ціни на автономні сонячні електростанції для дому, приємні знижки для постійних клієнтів, підрядників і будівельних компаній.

Безкоштовний розрахунок вашої майбутньої геліосистеми з урахуванням можливості її розміщення на ділянці. Ви дізнаєтеся загальну вартість будівлі, термін її окупності.

Офіційну гарантію на все обладнання. Також ми проводимо технічне обслуговування геліосистем після завершення гарантійного терміну.

Як здійснюється підключення

Перед тим як розпочати будівництво в приватному секторі, необхідно виконати ряд дій:

 1. Проведення передпроєктних робіт. Потрібно визначитися, яка потужність буде у майбутньої станції, де вона розташується і як зорієнтується на всі боки світла та ін.
 2. При необхідності подача заяви до місцевого РЕМ або Обленерго на виготовлення ТУ (технічних умов) та їх оплата.
 3. Підбір та закупівля обладнання. Важливий етап, від якого залежить ваш прибуток. Потрібно підібрати комплектуючі максимально грамотно, щоб у системі не виникав ефект «шийки пляшки».
 4. Установка станції на даху або ділянці. Ми виконуємо ці роботи під ключ, починаючи від розмітки території та закінчуючи пусконалагоджувальними роботами.
 5. Подання заяви до місцевого РЕМ або Обленерго. До нього додається схема підключення станції.
 6. Відкриття розрахункового рахунку. Банк ви можете обрати самостійно. Саме на нього і приходитимуть кошти. Їх можна акумулювати чи виводити.
 7. Підписання договору з Енергозбутом про продаж електроенергії, підключення «Зеленого тарифу».

Після цього виконується запуск станції. Облік енергії ведеться спеціальним двостороннім лічильником. Гроші щомісяця надходять на ваш рахунок у банку. Актуальну вартість сонячних станцій для приватного будинку ви можете дізнатися на нашому сайті — зателефонуйте або напишіть нам у робочий час, і ми надамо вам всі необхідні консультації. Ми допоможемо з оформленням документів — звертайтесь.

Для одержання індивідуального прорахунку, будь ласка, заповніть цю форму:

  Відправляючи форму, ви погоджуєтеся з політикою конфіденційності