Новини

Вчені скопіювали покриття антивідблиску у троянд. Воно здатне підвищити ефективність сонячних панелей на 10%

Комерційне підприємство Phytonics німецького Технологічного інституту Карлсруе (KIT) продемонструвало ефективне покриття антивідблиску, яке може знайти широке застосування у всіх сферах людської діяльності. У разі сонячних панелей, наприклад, нове покриття підвищує ефективність збору енергії до 10% незалежно від кута освітленості, а коштує таке покриття копійки.

За багато мільйонів років еволюції рослини оптимально пристосувалися до взаємодії зі світлом. Це особливо важливо для рослин з квітками, запилення яких залежить від помітності забарвлення. Троянди в цьому плані вкрай характерні, демонструючи одночасно матовий, оксамитовий і насичений колір. Вивчення пелюсток троянд під скануючим електронним мікроскопом показало, що поверхня пелюсток щільно покрита наноструктурами ребристою форми. Ці структури направляють майже весь падаючий спектр сонячного світла всередину клітин пелюсток, відображаючи єдиний чистий колір, відповідний сорту квіток.
Підглянуте у роз покриття антивідблиску після семи років досліджень втілилося в антиблікову плівку Phytonics. Завдяки поєднанню мікро- та наноструктур вона відтворює епідерміс пелюсток троянди на великій площі. Плівка майже повністю пригнічує відображення для всіх довжин хвиль і кутів падіння світла. Це робить її набагато краще звичайних антивідблисків покриттів. Зокрема, про що сказано вище, плівка Phytonics збільшує потужність сонячних модулів до 10%.
Але така плівка знайде застосування не тільки в сонячній енергетиці. Плакати, демонстраційні панелі, дорожні знаки, меблі, упаковка, фасади будівель і багато інших виробів і конструкції також виграють від нової розробки. Плівка забезпечує покриття антивідблиску для всіх типів поверхонь будь-якої кривизни і надає їм благородний оксамитовий вигляд.
До всього іншого плівка Phytonics володіє грязеотталкивающими властивостями і має високу стійкість до впливу навколишнього середовища, наприклад, ультрафіолетового випромінювання, вологи і коливань температури. Вона проводиться з використанням економічного методу рулонного друку і може застосовуватися до всіх типів матеріалів з використанням стандартних процесів ламінування. Цікаво буде побачити все це на практиці. Розробка повністю готова до впровадження у виробництво.
Made on
Tilda