Блог

Що таке «Зелений» тариф та як він працює

«Зелений» тариф — це проект, спрямований на те, щоб стимулювати використання сонячних і вітряних електростанцій в Україні. З огляду на положення цього проекту, держава викуповує всю вироблену, наприклад, СЕС електроенергію за пільговим тарифом. Це ж стосується й інших альтернативних джерел. Власне, «зелений» тариф — це сукупність ставок, за якими Обленерго викуповує у приватних осіб електроенергію, вироблену альтернативними джерелами. Точна сума визначається типом джерела електроенергії, його потужністю та іншими параметрами (наприклад, встановлення обладнання вітчизняного виробництва).


На сьогодні найбільшу вигоду приносять сонячні електростанції, як комерційні, так і домашні. Саме цим і пояснюється стрімке зростання популярності на домашні сонячні станції в останні роки.

Коли ви встановлюєте у себе СЕС або вітростанцію, вона підключається як до мережі будинку, так і до «загальної» мережі. При цьому використовується спеціальний двонаправлений лічильник, що враховує всю електроенергію, яку домогосподарство виробило і спожило за місяць.


При цьому власникам домогосподарств не потрібно ніяких дозвільних документів для встановлення СЕС. Якщо для встановлення інших об'єктів енергетики необхідні спеціальні ліцензії, щоб згодом мати можливість продавати вироблену електроенергію, то у випадку з сонячними панелями вони не потрібні. Досить встановити станцію і надати до відповідного підрозділу РЕМ паспорт на обладнання, схему його підключення та сертифікати відповідності.
Made on
Tilda