Статті

Найбільша сонячна електростанція в Україні

Чим цікава найбільша сонячна електростанція в Україні

Тема альтернативних та відновлюваних джерел енергії сьогодні актуальна як ніколи.  Традиційні ресурси коштують дорого і мають тенденцію рано чи пізно закінчуватися.  Альтернативні варіанти нескінченні, оскільки вони постійно відновлюються.  Попит на відновлювані джерела у всьому світі зростає з кожним днем, і наша країна – не виняток.  Нещодавно було здано в експлуатацію найбільшу сонячну електростанцію в Україні.

Особливості проекту

Гігантська інженерна споруда була збудована у Нікопольському районі Дніпропетровської області.  Робота над зведенням та запуском СЕС тривала близько 6 місяців, що стало рекордно коротким терміном для України.  В результаті було встановлено 750 тисяч панелей, що виробляють від 240 млн. кВт/год.  Такої кількості електроенергії вистачає для забезпечення двох невеликих міст чи близько 140 тисяч будинків.

Будівництвом Покровської СЕС займалося 1600 осіб з України та Китаю.  При цьому зводили гіганта виключно на гроші інвесторів, і з бюджету держави не було витрачено жодної гривні.  Загалом проект обійшовся близько 200 мільйонів євро.  За потужністю інженерна споруда зайняла друге місце в Європі після французької 300-мегаватної сонячної електростанції.

Будівництво такого об’єкта призвано скоротити викиди CO2 в атмосферу та знизити забруднення повітря.  Але це не єдина перевага будівництва великої електростанції з використанням альтернативної енергії, адже за оцінками експертів, вона щорічно буде приносити регіону близько 20 млн. гривень.

Сфера застосування сонячної енергії

Енергетичний ринок України інтенсивно розвивається.  Щорічно будуються десятки СЕС у всіх областях.  Це дозволяє забезпечити промислові об’єкти.  До того ж сонячні батареї все частіше купуються приватними користувачами та встановлюються на дахах заміських котеджів, дач, багатоквартирних будинків.

Крім того, сьогодні енергія сонця активно використовуєть у таких галузях діяльності:

  1. Космонавтика та літакобудування.  Встановлення батарей дозволяє пристроям виконувати свої функції та не витрачати зайве пальне.
  2. Бджільництво. Особливо оцінили панелі власники пасіки, які виїжджають на кочівлю.  Медогонки, електроножі та інші прилади живляться від акумулятора, який заряджається від сонячної батареї.  Екологічність – це не єдиний плюс такого вибору.  Великим перевагою вважається відсутність шуму, що негативно впливає на бджіл.
  3. Туризм. Любителі подорожей все частіше купують спорядження із сонячними батареями.  Це один із найзручніших способів забезпечити повну автономність у походах.

Це далеко не всі сфери застосування альтернативної енергії.  Сьогодні все частіше зустрічаються такі варіанти як використання панелей на морських суднах, поїздах та іншому транспорті.  Виручає встановлення батарей у віддалених від цивілізації та важкодоступних місцях, наприклад, на маяках.  Адже проводити електрику може бути накладно, а сонце практично скрізь.

Чому солнечні електростанції такі популярні

Сьогодні в країні функціонують близько 42 тисяч приватних та 2 тисяч промислових СЕС.  І це не остаточні цифри, тому що дедалі більше інвесторів зацікавлені в тому, щоб вкладати гроші у цей напрямок.  Насамперед, приваблюють високі ставки «зеленого тарифу». Закупівля державою виробленої енергії дозволяє досить швидко окупити проект, а далі йде чистий дохід.  Крім іншого, робота сонячних електростанцій не наносить шкоди навколишньому середовищу та відрізняється безшумністю.  Гарантований термін експлуатації становить щонайменше 25 років, але після його закінчення установка функціонуватиме.

Для звичайної людини установка сонячних панелей дозволяє заощадити на комунальних платежах і бути незалежним від централізованих систем.  А надлишок електроенергії закуповує за підвищеними цінами держава, що дає додатковий дохід.

Ми впевнені, що в майбутньому популярне альтернативне джерело енергії від сонця стане ще більш затребуваним.  Адже на відміну від вугілля та нафти цей ресурс не закінчиться ніколи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.