Статті

Чи вигідні сонячні батареї в Україні

Швидкому розвитку СЕС в Україні сприяють пільги від держави та вдале географічне положення.  Сьогодні відсоток сонячної електроенергії, яка використовується для побутових цілей, становить понад 8%.  Частка застосовуваної у побуті та виробництві енергії сонця регулярно зростає, що підтверджує активний перехід на альтернативні джерела енергії.  Пропонуємо розглянути питання, чи вигідно ставити сонячні батареї в Україні, і коли настає окупність обладнання?

Актуальність сонячних панелей в Україні

Окупність альтернативних джерел енергії настає не відразу.  Але через 3-4 роки можна відчути «плюшки», що надходять у вашу кишеню.  Важливу роль при вкладанні грошей у сонячні батареї відіграє рівень інсоляції. На території України він досить високий, тому створюються чудові умови для активного вироблення електрики і, як наслідок, швидкої окупності установки.  З останніх даних, середньорічний показник сонячної активності становить середньому 2,92-3,55 кВт/год /м2/день.

Прискорює окупність сонячних панелей, підключення популярного серед населення «Зеленого» тарифу.  Це особлива пільгова пропозиція від держави, яка була прийнята на території України у 2009 р. з метою стимулювання виробництва електричної енергії.  Їхня суть полягає в наступному:

  • потужність сонячної станції у приватних будинках не повинна бути більшою за 30 кВт;
  • отримання енергії без обмеження можливе для юридичних.

Потрібно зазначити, що для користувачів гарантується приведення в дію тарифу для об’єктів генерації, підключених до системи включно до 31.12.2029. У цій ситуації показник пільгового коефіцієнта може варіювати, виходячи з року побудови СЕС. Докладніше про нюанси ви зможете дізнатися із Закону України «Про альтернативні джерела енергії».

Вигода СЕС у перспективі

Монтаж панелей для отримання електроенергії від Сонця – це правильне фінансове вкладення.  Існує кілька методів отримувати зиск, серед яких виділяють такі:

  • економія грошей на витраті електричної енергії, одержаної з центральної мережі;
  • заробіток на реалізації державі залишкової електроенергії;
  • створення автономного та безперебійного постачання будівлі електрикою при пошкодженому чи ненадійному стані центральної електромережі.

Ключовими перевагами сонячних станцій вважається оперативна окупність та мінімальні витрати на експлуатацію.  У цьому період експлуатаційної гарантії падіння ККД сонячних панелей за 25 років становить трохи більше 15%.

Чи вигідні СЕС у перспективі?  Беззастережно відповідь позитивна.  Це пов’язано не тільки з економією коштів, але і з екологічністю установки.  Всі прогресивні держави, і Україна в тому числі, йдуть за маршрутом раціональної та дбайливої ​​витрати ресурсів Землі.  При цьому велике значення має зниження небезпечного впливу на навколишнє середовище та зменшення вуглецевого сліду.

Зважаючи на переваги СЕС, можна зробити висновок, що сонячні батареї виступають економічно вигідною інвестицією, яка даватиме плоди і через десятки років.  Звертайтеся до надійної компанії «Сонцепром», де вам нададуть корисну інформацію та розкажуть про перспективи встановлення сонячних електростанцій в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.